Inauguracja programu Adamed SmartUp | PW Junior

Widzisz te rzesze znudzonych uczniów na lekcji, biedaczki, męczą się z podstawą programową, a dookoła przecież tyle ciekawych rzeczy do zbadania. Z podobnym założeniem wyszła Grupa Adamed. Zauważyli, że bez solidnego zaplecza kreatywnych ludzi rozwój nauki nie będzie możliwy. Postanowili szukać już wśród uczniów. W tym celu stworzyli program AdamedSmart Up.

W piątek 17 października odbyła się konferencja z udziałem rektora Cambridge, polskiego pochodzenia prof. sir Leszka Borysiewicza, prof. Władysława Wieczorka – prorektora ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej i Jakuba Gołębia z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na widowni zasiadła grupa „wybrańców” ze „Staszica”, „Dwójki” i „Batorego” oraz inne osobistości związane z edukacją młodzieży uzdolnionej.
Gościom został zaprezentowany program, który ma wyłonić przyszłych uczestników letniego obozu naukowego. Na tym nie skończy się współpraca młodych naukowców . Przez 10 miesięcy będą wspierani, pomoc udzielona przez Adamed ma im pomóc się rozwijać i dostać się na wymarzone studia. Aby wziąć udział należy zarejestrować się na stronie www.adamedsmartup.pl.

Konferencja z udziałem ważnych osobistości i młodzieży przerodziła się w ciekawą dyskusję o tym jak „łowić talenty” w morzu uczniów, by wykorzystać młodzieńczą energię i nie udusić jej pod ciężarem nudnych książek. Tutaj do dyskusji włączyli się uczniowie, którzy zwrócili uwagę, na to jakie „ludzkie” problemy dotykają geniuszy: brak akceptacji, możliwości rozwoju i inne tym podobne utrudnienia.
Miejmy nadzieję, że garstka osób, które znalazły się w BUWie 17 października nie będzie jedyną, chętną do udziału w konkursie i walce o udział w programie. Być może Adamed stworzył program dla licznej, bo aż 50 osobowej grupy, szczególnie uzdolnionych. Może ta inicjatywa zamiast dawać chwilowe zainteresowanie, da uczniom wiedzę i umiejętności, które przełożą się na ich studia i pewne stanowiska pracy, na których stworzą rzeczy z korzyścią dla świata.

Julia Sadurska

Więcej szczegółów: www.adamedsmartup.pl

PW Junior