RoboCup | PW Junior

RoboCup
RoboCup to międzynarodowe, drużynowe zawody robotów w dwóch kategoriach wiekowych Junior (14-19 lat) i Student. Główną zaletą konkursu RoboCup jest możliwość połączenia ciągłość pracy młodzieży szkolnej i akademickiej. Te same dyscypliny dla studentów i uczniów są niesamowitą zachętą dla młodzieży do samodoskonalenia się i wieloletniej pracy. Wymagana jest dobra praca zespołowa. W 2016r. odbyły się XX światowe zawody, co oznacza, że zasady konkursu
są dopracowane.
Konieczność prezentacji robota przez zespół jest zachętą do praktycznej nauki języka angielskiego i niemieckiego. Zaletą jest także niezwykle istotna umiejętność rywalizacji międzyzespołowej, a nie pojedynczych osób.

W dniach 25-26 kwietnia 2015r. PW Junior odwiedziło zawody robotów RoboCup GermanOpen 2015 odbywające się w Magdeburgu. Natomiast w lipcu 2016r. studenci PW współpracujący z PW Junior udali się do Lipska na finał światowych zawodów RoboCup 2016. Byliśmy tam jako widzowie, jednak w przyszłości chcemy być uczestnikami rozgrywek robotów.

Fotorelacja z wyjazdu do Magdeburga w zakładce „Multimedia”.

PW Junior